BLOG

Willa Słoneczna - publikacja w magazynie Sielskie Życie nr 6/2019

Sześć lat temu Danuta i Adam Małachowscy wpadli na pomysł, żeby otworzyć pensjonat w malowniczym Dębowcu na Śląsku Cieszyńskim. Miał być malutki, jakoś tak jednak się stało, że wyszedł całkiem spory. Ale atmosfera jest rodzinna. Gospodarze dwoją się i troją, żeby wymyślać wciąż nowe rozrywki dla swoich gości i zapewniają, że Willa Słoneczna to miejsce, w którym można zapomnieć o kłopotach. To miejsce z klimatem, tworzone z miłości do ludzi i wspólnych spotkań.
Willa Słoneczna to nie tylko pensjonat, w całej okolicy znane były organizowane tam spotkania z cyklu „Poznaj ludzi z pasją”. Byli na nie zapraszani znani alpiniści i podróżnicy, między innymi Krzysztof Wielicki, Artur Hajzer, Ryszard Pawłowski czy Maciej Pawlikowski. Można było się dowiedzieć wszystkiego na temat planowanych lub odbytych wypraw wysokogórskich, osobiście zadać podróżnikom pytanie, a później słuchać ich niesamowitych opowieści o życiu wysoko w górach.
Tą sesję wykonałem razem z fotograf Karoliną Migurską, naszym zdjęciom towarzyszy bardzo ciekawy tekst Alicji Urbańskiej-Czyż.